Trybuszon nr 4 Wiosna 2023

Kochamy włoskie wino!

Darmowa, superszybka dostawaPrzy zamówieniach powyżej 280 zł
Pomoc konsultanta onlineZadzwoń do nas:  58 661 00 41

Trybuszon nr 4 Wiosna 2023

  Opis

  Jako oficjalny dystrybutor z przyjemnościa polecamy zimowe wydanie (nr3) nowego, interesującego kwartalnika "Trybuszon". Pismo można kupić również w naszym sklepie w Gdyni.

  Od wydawców: 

  "Pecunia non olet

  Wespazjan, któremu przypisuje się tę łacińską maksymę, opodatkował handel moczem pochodzącym z miejskich szaletów, rozchwytywanym wręcz przez pożądających amoniaku garbarni i pralni. Podatek płacili nabywcy owego płynnego źródła dobrobytu ówczesnych rzemieślników. Tę dziwaczną daninę zniesiono w pierwszych wiekach ery nowożytnej, ale oprócz doraźnego podreperowania cesarskiego skarbca przyniosła ona nieśmiertelność swemu twórcy. Nieśmiertelność nie tylko w postaci zgrabnej i przydatnej maksymy, ale także obecności w języku włoskim i francuskim, gdzie odpowiednio vespasiano i vespasienne oznaczają publiczne szalety. No dobrze, ale co to ma wspólnego ze wspaniale pachnącymi pinotami, chardo czy sav blanc?

  Niewiele i wiele jednocześnie, ponieważ oprócz wspólnego mianownika, jaki stanowi zmysł powonienia, w obu przypadkach chodzi o pieniądze. Czekajcie! Jeszcze się nie oburzajcie! Spróbuję wyjaśnić, zanim zostanę rozjechany przez rydwany powożone przez niepoprawnych romantyków dzierżących kielich rieslinga w jednej, a bicz potępienia w drugiej dłoni." Czytaj dalej ...

  Zawartość nowego numeru:

  https://www.trybuszon.pl/wydania/trybuszon-nr-4/

  Opinie

  Aby dokonać oceny produktu, musisz zalogować się do sklepu oraz dokonać zakupu produktu.

  KOSZTY WYSYŁKI

  a) Płatność przelewem:

  - poniżej 280,00 zł brutto - koszt dostawy wynosi 24,60 zł brutto,
  - powyżej 280,00 zł brutto - sprzedawca pokrywa koszt przesyłki.

  b) Płatność gotówka przy odbiorze:

  - poniżej 280,00 zł brutto - koszt dostawy wynosi 24,60 zł brutto + koszt opłaty za pobraniem (6 zł brutto),
  - powyżej 280,00 zł brutto - kupujący pokrywa tylko koszt opłaty za pobraniem (6 zł brutto).

  c) przy zamówieniach złożonych w piątek do godziny 14:00 istnieje możliwość zamówienia dostawy w sobotę - dopłata do tej wysyłki wynosi 24,60 zł.

  Odbiór osobisty Towaru możliwy jest w naszej Enotece mieszczącej się w Gdyni przy ul. Janka Wiśniewskiego 20, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:30. Przy odbiorze osobistym Klient nie ponosi żadnych kosztów dostawy w tym opłat związanych z osobistym odbiorem Towaru.

  Przesyłki dostarczane są w ciągu 2 dni od dnia wydania ich przewoźnikowi.

  Dostawa zamówionych Towarów odbywa się poprzez firmę transportową Poczta Polska usługę Pocztex. Prosimy o dokładne sprawdzenie przesyłki: wyciek z kartonu, owinięcie folią stretch, nieforemne opakowanie mogą świadczyć o uszkodzeniu towaru. W tej sytuacji prosimy o odmowę przyjęcia paczki i skontaktowanie się z naszymi pracownikami pod nr telefonu 58 661 00 41.

  29,91
  Dostępny, wysyłka w 24h