A-Mano Imprint Of Mark Shannon, Susumaniello
pobierz pdf z informacjami o produkcie

Kochamy włoskie wino!

Darmowa, superszybka dostawaPrzy zamówieniach powyżej 280 zł
Pomoc konsultanta onlineZadzwoń do nas:  58 661 00 41

A-Mano Imprint Of Mark Shannon, Susumaniello IGTKlasa jakości, którą posiada 117 określonych stref pochodzenia wina (obejmujących większe terytoria niż strefy DOC).

  • Zawartość alkoholu: 14.0%
  • Rocznik: 2021
  • Rodzaj: wytrawne
  • Pojemność: 750 ml
  • Region: Puglia
  • Barwa: czerwone
  • Beczka: nie

Opis

Susumaniello to rzadki antyczny szczep winogron, uprawiany na Półwyspie Salento, który jeszcze do niedawna używany był jedynie jako dodatek przy produkcji win czerwonych. Jego nazwa oznacza w miejscowej gwarze "osiołka". Najstarsi mieszkańcy mówią, że nazwa pochodzi od zbyt dużego ciężaru kiści winogron, który musiały utrzymywać młode winorośle przypominając objuczonego osła, inni twierdzą, że jest to wynik charakteru tego trudnego, wręcz upartego w uprawie szczepu.
"Wreszcie mamy winogrona o tej samej osobowości co producent wina..." (powiedziała Elvi - żona producenta:), a on (Mark Shannon) nie umiał się oprzeć wyzwaniu i pracy z tym cennym unikatowym gronem.

Wino ma głęboką, atramentową, purpurowo-czarną barwę. Nos intensywny, zmysłowy, pełen jeżyn i czekoladowych aromatów, oferuje również aromaty jagód, fiołków, wiosennych kwiatów, bogatej mieszanki ziół śródziemnomorskich. Jak przystało na "duże" wino jest aksamitne i niezwykle przyjemne na podniebieniu. Posiada fantastyczną świeżość, odpowiednie taniny i gładki finał, które sprawiają, ze chcesz do niego powrócić. Zachwyca swoją głeboką barwą i dużą zawartoscią tanin, które równoważą jego silną owocowość. To wino, które promienieje blaskiem ziemi, ludzi i swojego terroir.

Grona: 100% Susumaniello

Temp. serwowania: 18-20 stopni C.

Deep, ink-jet, purple-black in color. intense and sensual nose, full of black-berries and chocolate aromas, also offers aromas of violets, spring flowers, a rich blend of Mediterranean herbs. Velvety and extremely pleasant on the palate. Fantastic freshness, appropriate tannins and a smooth finale.

Wygląd

  • Barwa: czerwone
  • Styl: spokojne

Aromat

delikatnyintensywny

Smak:

smak
słodkiewytrawne
budowa
lekkieciężkie
oczekiwania
łatweabsorbujące

Opinie

Aby dokonać oceny produktu, musisz zalogować się do sklepu oraz dokonać zakupu produktu.

KOSZTY WYSYŁKI

a) Płatność przelewem:

- poniżej 280,00 zł brutto - koszt dostawy wynosi 24,60 zł brutto,
- powyżej 280,00 zł brutto - sprzedawca pokrywa koszt przesyłki.

b) Płatność gotówka przy odbiorze:

- poniżej 280,00 zł brutto - koszt dostawy wynosi 24,60 zł brutto + koszt opłaty za pobraniem (6 zł brutto),
- powyżej 280,00 zł brutto - kupujący pokrywa tylko koszt opłaty za pobraniem (6 zł brutto).

c) przy zamówieniach złożonych w piątek do godziny 14:00 istnieje możliwość zamówienia dostawy w sobotę - dopłata do tej wysyłki wynosi 24,60 zł.

Odbiór osobisty Towaru możliwy jest w naszej Enotece mieszczącej się w Gdyni przy ul. Janka Wiśniewskiego 20, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:30. Przy odbiorze osobistym Klient nie ponosi żadnych kosztów dostawy w tym opłat związanych z osobistym odbiorem Towaru.

Przesyłki dostarczane są w ciągu 2 dni od dnia wydania ich przewoźnikowi.

Dostawa zamówionych Towarów odbywa się poprzez firmę transportową Poczta Polska usługę Pocztex. Prosimy o dokładne sprawdzenie przesyłki: wyciek z kartonu, owinięcie folią stretch, nieforemne opakowanie mogą świadczyć o uszkodzeniu towaru. W tej sytuacji prosimy o odmowę przyjęcia paczki i skontaktowanie się z naszymi pracownikami pod nr telefonu 58 661 00 41.

74,80
Dostępny, wysyłka w 48h