Zestaw 3 butelki w skrzynce - Taurasi Riserva Lucio
pobierz pdf z informacjami o produkcie

Kochamy włoskie wino!

Darmowa, superszybka dostawaPrzy zamówieniach powyżej 280 zł
Pomoc konsultanta onlineZadzwoń do nas:  58 661 00 41

Zestaw 3 butelki w skrzynce - Taurasi Riserva Lucio DOCGNajwyższa klasa jakości przyznana jedynie 34 określonym strefom kontrolowanego i gwarantowanego pochodzenia wina.

  • Zawartość alkoholu: 14.0%
  • Rocznik: 2007
  • Rodzaj: wytrawne
  • Pojemność: 750 ml
  • Region: Campania
  • Barwa: czerwone
  • Beczka: tak

Opis

W 1994 roku Walter Mastroberardino zakończył pewien etap życia, pozostawiając swoją poprzednią firmę Mastroberardino w rękach swojego brata i w wieku sześćdziesięciu lat, kiedy ludzie zazwyczaj przechodzą na emeryturę, rozpoczął nową podróż ze swoimi dziećmi Danielą, Lucio i Paolo, przy wsparciu swojej żony Dory Di Paolo, od której imienia i nazwiska została nazwana nowa rodzinna firma Terredora Di Paolo. Rodzina zawsze miała bezpośrednią kontrolę nad wszystkimi etapami produkcji, zapewniając w ten sposób ogólną jakość i gwarantując ciągłe ulepszenia z roku na rok. W 2013 roku, po prawie dwudziestu latach sukcesów, rodzinę dotknęła niespodziewana tragedia, nagła śmierć Lucio, syna Waltera, który rozpoczął karierę enologa będąc bardzo młodym człowiekiem, szybko zdobywając sławę, otrzymując w 2006 roku w Londynie tytuł "Winemaker of the Year".

Reserva Lucio powstała z wybitnego rocznika, aby uczcić pamięć brata, syna i wielkiego enologa, i aby podkreślić potencjał szczepu Aglianico. 

W zestawie znajdują sie trzy butelki Riserva Lucio. Każda z nich pochodzi z innej posiadłości Terredora, aby umożliwić zmysłową podróż poprzez delektowanie się trzema różnymi terroirs.

Posiadłości Pietradefusi, Lapio i Montemiletto można sobie wyobrazić jako wierzchołki idealnego trójkąta w sercu obszaru produkcyjnego Taurasi, dość szerokiego i rozległego, obejmującego nie mniej niż 17 gmin, idącego w górę rzeki Calore. Oznacza to, że pomimo dość bliskich odległości, różnica w dojrzewaniu winogron między najwcześniejszą winnicą w Pietradefusi, a późniejszą w Lapio może wynosić nawet trzy tygodnie. Wspólna cechą tych obszarów jest gliniano-wapienne podłoże połączone z elementami pochodzenia wulkanicznego.

Riserva di Pietradefusi to wino o wyjątkowej elegancji. Aglianico z tego obszaru daje miękkie, eleganckie, złożone wina z dobrą harmonią, o klasycznym i złożonym bukiecie. Znajdujemy w nim owocowe aromaty wiśni, jagód, śliwek, chinotto, karobu, nutami słodkich przypraw, kakao i buzdyganka. Pełne, miękkie i aksamitne na podniebieniu, charakteryzuje się słodkimi i eleganckimi taninami.

Riserva di Lapio wyraża niemal królewski przepych, obfity i intensywny bukiet, eleganckie i miękkimi taniny. Wino przyjemnie otacza podniebienie ujawniając aksamitny glicerynowy składnik. W pierwszym nosie wyczuwalne są nuty owoców goździków, dojrzałej śliwki, fiołków, pikantnych, śródziemnomorskich zarośli i nut mineralnych.

Riserva di Montemiletto ukazuje surową, ale złożoną naturę z eleganckimi, jedwabistymi taninami. W nosie zapachy terroir, za którymi podążają w przeważającej mierze aromaty owoców takich jak czarna wiśnia, dzika jeżyna i tarnina. Drugi nos pozostawia miejsce na niemal uspokajającą słodycz przypraw, ciepłe nuty ożywione akcentami goździków i czarnego pieprzu.

Linia z trzema Taurasi Riserva DOCG "Lucio" 2007 Pietradefusi, Lapio i Montemiletto to skarbnica pełna emocji, do podarowania w prezencie, do zachowania i do delektowania się... butelkowanie to dopiero początek!

Dojrzewanie w beczce: 24 miesiące

Grona: Aglianico

*Zaleca się zdekantować wino kilka godzin przed podaniem.

------------------------------------

winicjatywa.pl

"(...) Wreszcie wino, które stanowiło podstawę całej degustacji – Taurasi Lucio Riserva 2007 z winiarni Terredora. Założył ją Walter Mastroberardino, który w wieku 60 lat postanowił opuścić rodzinne przedsięwzięcie i raz jeszcze rozpocząć produkcję win na własną rękę. Grona z pojedynczej parceli w Motefusco, 24 miesiące w nowej beczce, kolejne lata w butelce i… raz jeszcze styl inny niż wszystkie z wcześniejszych win. Niesamowicie skoncentrowane, w aromacie powidła śliwkowe mieszają się z anyżem, a słodkie taniny z ziołami, tytoniem i wyraźnymi nutami kawowymi. Odrobina kremowej tekstury i tylko 3000 wyprodukowanych butelek – tę, z której pochodził mój kieliszek z pewnością zapamiętam na długo (♥♥♥♥♥)." [Maciej Nowicki, 16 marca 2022]

https://winicjatywa.pl/vitignoitalia-czyli-powrot-do-kampanii/

  

Od lewej: Daniela, Walter i Paolo Mastroberardino

 

Wygląd

  • Barwa: czerwone
  • Styl: spokojne

Aromat

delikatnyintensywny

Smak:

smak
słodkiewytrawne
budowa
lekkieciężkie
oczekiwania
łatweabsorbujące
  • Temperatura serwowania:18-20 °C

Opinie

Aby dokonać oceny produktu, musisz zalogować się do sklepu oraz dokonać zakupu produktu.

KOSZTY WYSYŁKI

a) Płatność przelewem:

- poniżej 280,00 zł brutto - koszt dostawy wynosi 24,60 zł brutto,
- powyżej 280,00 zł brutto - sprzedawca pokrywa koszt przesyłki.

b) Płatność gotówka przy odbiorze:

- poniżej 280,00 zł brutto - koszt dostawy wynosi 24,60 zł brutto + koszt opłaty za pobraniem (6 zł brutto),
- powyżej 280,00 zł brutto - kupujący pokrywa tylko koszt opłaty za pobraniem (6 zł brutto).

c) przy zamówieniach złożonych w piątek do godziny 14:00 istnieje możliwość zamówienia dostawy w sobotę - dopłata do tej wysyłki wynosi 24,60 zł.

Odbiór osobisty Towaru możliwy jest w naszej Enotece mieszczącej się w Gdyni przy ul. Janka Wiśniewskiego 20, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:30. Przy odbiorze osobistym Klient nie ponosi żadnych kosztów dostawy w tym opłat związanych z osobistym odbiorem Towaru.

Przesyłki dostarczane są w ciągu 2 dni od dnia wydania ich przewoźnikowi.

Dostawa zamówionych Towarów odbywa się poprzez firmę transportową Poczta Polska usługę Pocztex. Prosimy o dokładne sprawdzenie przesyłki: wyciek z kartonu, owinięcie folią stretch, nieforemne opakowanie mogą świadczyć o uszkodzeniu towaru. W tej sytuacji prosimy o odmowę przyjęcia paczki i skontaktowanie się z naszymi pracownikami pod nr telefonu 58 661 00 41.

1 500,00
Dostępny, wysyłka w 48h